După ce observatorulph.ro a publicat reclamația unui cititor, care acuza Vodafone că a încercat să-l păcălească la înnoirea contractului, reprezentanții companiei i-au cerut scuze.
Sesizarea cititorului:
„Numele meu este Călin Mihai și în data de 09.03.2016 mi-am reînnoit abonamentul la Vodafone. În urma semnării unui nou contract am primit de la ei un telefon Vodafone Smart 6 Prime stricat.
Contractul l-am încheiat prin telefon, iar când l-am primit pe mail am observat că deși prețul convenit era de 10 euro, inclusiv TVA, în documentul transmis tariful crescuse la aproape 12 euro cu TVA”.
Citește continuarea AICI.
După publicarea articolului, cititorul a revenit cu următorul mesaj: „M-au contactat cei de la Vodafone și mi-au oferit posibilitatea să renunț la contract. Și-au cerut scuze pentru eroarea comisă. Acum rămâne de văzut ce se va întâmpla cu telefonul pe care mi l-au trimis deja stricat. Vă mulțmesc pentru publicare, altfel nu s-ar fi rezolvat problema”
UPDATE Clientului i-a fost reparat telefonul și i s-a făcut o reducere la noul abonament.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































