Auchan amendat după ce a pus la vânzare bomboane cu viermi

Săptămâna trecută un client al hypermarketului Auchan din Ploiești a rămas mască după ce a cumpărat smochine învelite în ciocolată și a constat că acestea aveau viermi. Cu toate că reprezentantii magazinului au precizat că este vorba de un caz izolat, OPC Prahova a sancționat societatea.

Săptămâna trecută un client al hypermarketului Auchan din Ploiești a rămas mască după ce a cumpărat smochine învelite în ciocolată și a constat că acestea aveau viermi. Cu toate că reprezentantii magazinului au precizat că este vorba de un caz izolat, OPC Prahova a sancționat societatea.

Săptămâna trecută un client al hypermarketului Auchan din Ploiești a rămas mască după ce a cumpărat smochine învelite în ciocolată și a constat că acestea aveau viermi. Cu toate că reprezentantii magazinului au precizat că este vorba de un caz izolat, OPC Prahova a sancționat societatea.

- Publicitate -

Citește și: BOMBOANE CU VIERMI LA UN HYPERMARKET DIN PLOIEŞTI. REACŢIA CONDUCERII

În urma publicării articolului, un cititor al ziarului nostru a reclamat Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorului incidentul, iar inpsectorii OPC au transmis că operatorul economic a fost verificat și sancționat. Vezi mai jos răspunsul

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău