
Noaptea muzeelor a scos din case mii de ploieșteni, dornici să profite de turul gratuit al muzeelor, ocazia perfectă de a se familiariza cu exponatele unităților de cultură din municipiu. La ora 22.00, mai mulți ploieșteni au încercat să afle care sunt noiile exponate de la Muzeul de Științele Naturii. Surpriză, însă!
Ajunși la poartea intrării principale, ploieștenii au crezut că accesul unitații de cultură se realiza prin altă parte. Nimeni nu a putut crede că Muzeul de Științele Naturii, unul dintre cele mai deosebite muzee din Ploiești, poate fi închis. „Am dat roată Palatului Culturii de trei ori, doar – doar voi găsi vreo intrare în muzeu. Peste tot sunt ușie închise. Aici sunt lacate la poartă. Urât!, ne-a spus un ploietean. Un părinte, cu un copilaș în brațe, era dezamăgit. „Chiar vroiam să intru la muzeu. Puteau pune un afiș dacă țin muzeul închis. Cei mai mulți au ales să meargă pe jos de la un muzeu la altul, așa că este dezamagitor să ajungi până aici și să găsești lacate pe porți”, a susținut un alt părinte.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































