Cititorul Gabriel Chiosa a transmis pe adresa [email protected] fotografii cu strada Războieni din Ploiești, care a fost asfaltată după 20 de ani de petiții și sesizări. Culmea ironiei, reparația străzii a început în ziua reținerii fostului primar Iulian Bădescu de către DNA, lucrările fiind în stilul Las Fierbinți. Astfel, apa băltește pe mijlocul străzii, iar asfaltul este de proastă calitate.
Scrisoarea cititorului:
"Dupa 20 de ani de sesizari, petitii si in final mistouri pe retelele de socializare, astazi 23.03.2015 s-au incheiat lucrarile de asfaltare ale strazii Razboieni,strada aflata in apropierea "mandriei"orasului Ploiesti,stadionul Petrolul.Doua intamplari ironice trebuie reamintite:cu o zi inainte de turul al doilea de la alegerile locale precedente,domnul Volosevici,primar in functie la acea data,a adus utilajele la capatul strazii dar pt ca a pierdut alegerile si-a luat jucariile si aplecat.Al doilea lucru amuzant este ca lucrarile de anul acesta au inceput exact in ziua arestarii ex-primarului Badescu,ceea ce demonstreaza ca lucrurile merg perfect atunci cand DNA-ul vegheaza. Lasand la o parte faptul ca lucrarea s-a facut" made in Las Fierbinti"(nu s-a tinut cont de diferenta de nivel dintre Pielari si Carpenului,apa avand tendinta sa balteasca la mijlocul strazii,s-a turnat un strat de asfalt apoi s-a spart pt inaltarea canalelor,nu s-a turnat strat de beton ci doar pietris compactat,asfaltul e mai mult pietris cu smoala etc etc),raman doua intrebari esentiale:de ce aproape 20 de ani strada a figurat in actele primariei ca fiind asfalta (deci cine a furat?)si cat timp va dura pana cand cei de la apa-gaze-electrica-telefon-cablu vor realiza ca au uitat o lopata,un cleste ,un muncitor si vor veni sa sparga un pic in locurile esentiale?Eu am pariat ca maxim o luna…Va trimit doua poze comparative,before and after. Va multumesc!"
După asfaltare, strada Războieni e numai bună de spart de către rețelari

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























