Strada din Ploieşti asfaltată ca în Las Fierbinţi FOTO

Cititorul Gabriel Chiosa a transmis pe adresa [email protected] fotografii cu strada Războieni din Ploiești, care a fost asfaltată după 20 de ani de petiții și sesizări. Culmea ironiei, reparația străzii a început în ziua reținerii fostului primar Iulian Bădescu de către DNA, lucrările fiind în stilul Las Fierbinți. Astfel, apa băltește pe mijlocul străzii, iar asfaltul este de  proastă calitate.

- Publicitate -

Scrisoarea cititorului:
"Dupa 20 de ani de sesizari, petitii si in final mistouri pe retelele de socializare, astazi 23.03.2015 s-au incheiat lucrarile de asfaltare ale strazii Razboieni,strada aflata in apropierea "mandriei"orasului Ploiesti,stadionul Petrolul.Doua intamplari ironice trebuie reamintite:cu o zi inainte de turul al doilea de la alegerile locale precedente,domnul Volosevici,primar in functie la acea data,a adus utilajele la capatul strazii dar pt ca a pierdut alegerile si-a luat jucariile si aplecat.Al doilea lucru amuzant este ca lucrarile de anul acesta au inceput exact in ziua arestarii ex-primarului Badescu,ceea ce demonstreaza ca lucrurile merg perfect atunci cand DNA-ul vegheaza. Lasand la o parte faptul ca lucrarea s-a facut" made in Las Fierbinti"(nu s-a tinut cont de diferenta de nivel dintre Pielari si Carpenului,apa avand tendinta sa balteasca la mijlocul strazii,s-a turnat un strat de asfalt apoi s-a spart pt inaltarea canalelor,nu s-a turnat strat de beton ci doar pietris compactat,asfaltul e mai mult pietris cu smoala etc etc),raman doua intrebari esentiale:de ce aproape 20 de ani strada a figurat in actele primariei ca fiind asfalta (deci cine a furat?)si cat timp va dura pana cand cei de la apa-gaze-electrica-telefon-cablu vor realiza ca au uitat o lopata,un cleste ,un muncitor si vor veni sa sparga un pic in locurile esentiale?Eu am pariat ca maxim o luna…Va trimit doua poze comparative,before and after. Va multumesc!"
După asfaltare, strada Războieni e numai bună de spart de către rețelari

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău