Târgul de Crăciun, organizat anul acesta în zona pasajului pietonal de lângă Parcul Nichita Stănescu, va rămâne cu siguranță în amintirea ploieștenilor. Asta deoarece conducerea SGU s-a gândit că ar fi de efect să bandajeze pomii cu fâșii din pânză!
- Publicitate -
Ploieștenii care au trecut astăzi prin zonă și-au făcut cruce când au văzut că toți pomii din zona pasajului pietonal au fost bandajați cu o pânză albă. La solicitarea observatorulph, reprezentanții SGU Ploiești au susținut că operațiunea face parte din "ornarea zonei". Oricum, angajații SGU ar trebui să se reîntoarcă aici destul de des pentru că multe dintre benzile în care au fost înfățurați copacii s-au desprins și flutură acum în vânt…
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























