Preşedintele ales al României va participa pe data de 16 decembrie la ceremoniile de comemorare a 25 de ani de la Revoluţia din 1989, de la Timişoara.
Klaus Iohannis a postat, în urmă cu puţin timp, pe Facebook, un apel către români, care să-l ajute cu diferite materiale media pentru promovarea evenimentului din Banat.
"Anul acesta se împlinește un sfert de veac de când poporul român și-a câștigat dreptul la libertate. Vă chem, așadar, să ne amintim împreună de iarna anului 1989 și de eroii neamului român. Căutând în arhive fotografii din acele zile ale eliberării noastre și folosind hashtag-ul #25deanidelibertate, să punem laolaltă imagini și mărturii despre ce a însemnat căderea comunismului și nașterea democrației românești!", a postat Klaus Iohannis.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































