Consiliul de Administrație al RASP Ploiești a decis în urmă cu puțin timp (15.55) revocarea din funcție a directorului instituției Vasile Nacu începând cu 7 noiembrie 2014.
- Publicitate -
Surse oficiale din cadrul CA au anunțat că la baza deciziei stă nerespectarea contractului de mandat, urmând ca, în scurt timp, hotărârea CA-ului să fie publicată pe site-ul instituției.
Săptămâna viitoare, în cadrul unei noi ședințe a CA, se va stabili persoana care va prelua interimatul până la organizarea concursului pentru funcția de director. Cel mai probabil în funcția de director interimar va fi numit Radu Brânzei, directorul adjunct al instituției.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































