Poza zilei: Mașină de lux, în pană în centrul Ploieștiului

mercedes-in-drum

Se spune că mașinile de ultimă generație sunt adevărate ”nave spațiale” atunci când vine vorba de confort, siguranță și consum. Cu toate astea, producătorii n-au reușit încă să construiască mașina care nu te va lăsa niciodată în drum.

- Publicitate -

Deși pare incredibil, traficul rutier zona Halelor Centrale din Ploiești a fost îngreunat astăzi de dimineață, timp de câteva minute, din cauza unui Mercedes de lux care… nu a vrut să mai pornească. Un cititor al Observatorulph.ro ne-a trimis pe adresa redacției fotografiile alăturate în care se vede că șoferul încearcă, probabil obișnuit ca la Dacie, să-i dea de cap motorului, uitându-se sub capotă. ”A fost salvat din hohotele de râs de câțiva pompieri care au coborât dintr-o autospecială și i-au dat un brânci până a pornit mașina. Frumos, nu?”, este de părere cititorul nostru.

Nu uita! Observatorulph.ro încurajează jurnalismul civic! Dacă ai fost victima unui abuz, ai surprins o situaţie care îţi lezează drepturile sau eşti nemulţumit de felul în care te tratează autorităţile, trimite-ne informaţiile tale pe adresa [email protected]. Poţi scrie chiar tu ziarul de azi!

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău