Modul de intervenție pentru executarea unor lucrări pe domeniul public și ritmul de refacere al tramei stradale au fost motive, astăzi, de supărare pentru primarul Ploieștiului, Iulian Bădescu. Totuși… De ce așa de târziu s-a supărat edilul? Și de ce numai pe Distrigaz?
Primarul municipiului Ploiești, Iulian Bădescu, s-a întâlnit cu reprezentanții Distrigaz și le-a solicitat să mărească ritmul de refacere a tramei stradale în urma lucrărilor de intervenție realizate de aceștia, se precizează într-un comunicat al Primăriei Ploiești, în care se arată că edilul „s-a arătat extrem de nemulțumit de ritmul de lucru și de calitatea lucrărilor de refacere”. Surprinzător este că domnului primar i-a trebuit atâta timp ca să ajungă la această concluzie și că numai lucrările efectuate de Distrigaz i-au trezit nemulțumirea acestuia.
Citește și: Şantierele din Ploieşti, capcane mortale
Spunem asta pentru că, de foarte multă vreme, ploieștenii reclamă acest aspect.
Citește și: Dorel loveşte din nou: asfaltare… pe bucăţele!
Una peste alta, reprezentanții Distrigaz au fost rugați să transmită municipalității graficul nou de execuție al acestor lucrări pentru a putea fi monitorizat de inspectorii Direcției Tehnic Investiții. Și pentru că a venit vorba despre această direcție din structura Primăriei Ploiești, este curios că șefii de aici nu știu graficul de lucrări al rețelarilor, având în vedere că aceștia au nevoie de aprobare dacă vor să intervină pe domeniul public, ocazie în care se stabilesc clar termenele de execuție.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































