Gruparea din 9 Mai a reuşit, la timp, să iasă din pasa proastă care o cuprinsese prin victoria înregistrată în faţa Sportului Studenţesc. Trupa lui Marius Şumudică a încheiat conturile până la pauză, DAMASCHIN şi PAULINHO reuşind cele două goluri care aveau să consfinţească, la final, o victorie necesară pentru ploieşteni. Dacă în runda precedentă marcau de şase ori într-o repriză, chiar în inferioritate numerică, în faţa lui CS Buftea, de această dată studenţii bucureşteni au dat, din nou, dovadă de inconstanţa caracteristică trupei din Regie. Victoria de sâmbătă readuce, cel puţin pe moment, liniştea lui Marius Şumudică dar îi şi implică, din nou, cu şanse reale, pe oamenii lui Marina Manea în lupta pentru locul secund după neaşteptata sincopă realizată de Delta Tulcea în propriul fief. Au jucat pentru FC Ploieşti în succesul contra studenţilor, Iatan- Mihalache, Rohat, Oprsal, V. sabndu- Seto, V. Gheorghe- Păun, Lemnaru, Pualinho- Damaschin, cu Al. Stan, Crăciun şi Şt. Ciobanu utilizaţi pe parcurs.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























