CSU Asesoft a câștigat al zecelea titlu de campioană

Echipa

Echipa de baschet masculin CSU Asesoft Ploieşti a cucerit, joi, pe teren propriu, al zecelea titlu naţional din palmares, după ce a învins formaţia CSM Oradea, cu scorul de 100-94 (47-48), în meciul decisiv, al cincilea, al finalei Ligii Naţionale.

- Publicitate -

În primele patru meciuri ale finalei, orădenii au câştigat cu 105-93 şi 87-81, iar prahovenii s-au impus cu 95-76 şi 88-80. Cu victoria de joi, CSU Asesoft Ploieşti a dus scorul general la 3-2 şi a cucerit un nou titlu, al zecelea din palmares. Începând cu 2004, ploieştenii au cucerit toate titurile naţionale, singurul an în care au pierdut medaliile de aur fiind 2011, când au fost învinşi de U BT Mobitelco Cluj. text si foto: prosport.ro

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău