Ceea ce s-a vehiculat la un moment dat, şi anume înlocuirea lui Marius Şumudică de la cârma lui FC Ploieşti, nu s-a întâmplat. Tehnicianul adus în iarnă pe banca tehnică a echipei conduse de Marian Manea va fi însă supervizat, de acum încolo, la pregătirea echipei, de un director tehnic provenit din colectivul de antrenori al lui Dinamo Bucureşti.
Conducerea grupării din cartierul 9 Mai s-a mişcat repede şi l-a convins pe „comisarul” Ion Moldovan să se implice la echipa ploieşteană alături de Marius Şumudică şi de ceilalţi membri ai staff-ului acestuia, care rămân în funcţie. Cunoscutul tehnician care se află, începând de astăzi, în colectivul tehnic al lui FC Ploieşti a fost, în ultimul timp, şeful Centrului de Copii şi Juniori al lui Dinamo Bucureşti. Moldovan şi-a intrat, deja, în atribuţiuni şi a asistat, astăzi, la şedinţa de pregătire efectuată de jucătorii ploieşteni sub comanda lui Marius Şumudică.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























