Petrolul-Steaua 0-0. Bătaie între jucători la finalul meciului

Partida

Partida Steaua – Petrolul a generat dispute verbale înaintea partidei, dar și momente tensionate după fluierul final. Pe teren a fost 0-0, dar roș-albaștrii au celebrat acest rezultat ca și cum ar fi cucerit titlul Ligii 1 chiar după meciul cu prahovenii.

- Publicitate -

Hora bucuriei începută la inițiativa antrenorului Laurențiu Reghecampf a fost întreruptă rapid de intervenția unui Pecanhanervos, care n-a acceptat manifestările de bucurie ale steliștilor pe un stadion "Ilie Oană" arhiplin. Spectatorii au huiduit copios momentul roș-albaștrilor. Imediat s-a format un meleu, din care personajele principale, Reghecampf, Tătărușanu, Pecanha, Romario și Tănase au fost cu greu îndepărtate. S-au împărțit câteva lovituri și înjurături, iar arbitrul Ovidiu Hațegan cu greu a calmat cele două grupuri. În cele din urmă, Romario a fost singurul eliminat, iar steliștii au fost trimiși la cabine, unde au continuat sărbătoarea. "A fost un moment mai puțin plăcut, dar s-a terminat cu bine", a declarat la final Laurențiu Marinescu, mijlocașul Petrolului. sursa: digisport

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău