Primăria Ploiești are o grămadă de angajați, care ar trebui să verifice modul în care diverse firme "specializate" în spart asfaltul pentru diverse lucrări (înlocuire conducte de apă, canalizare, gaze, semaforizare etc) (nu) repară dezastrul produs pe străzi.
Cum își fac datoria bravii noștri inspectori se vede la orice colț de stradă. Dacă ești șofer nu poți să nu le urezi ceva de bine domnilor din Primăria Ploiești atunci când dai cu mașina în gropile și șanțurile neasfaltate cu săptălunile. Exasperați, cititorii observatorulph.ro au început să ne trimită fotografii cu pericolele de pe străzile din oraș, în speranța că cineva de la etajul al treilea al Casei Albe își va aduce aminte de promisiunile electorale și va da un telefon pentru a ordona astuparea craterelor. Din fericire, lucrul acesta se întâmplă, că doar suntem în plină campanie pentru alegerile europarlamentare…
Este și cazul șanțului din Bariera București, vis-a-vis de UPG, unde își rupeau băile de ulei și amortizoarele mașinilor plătitorii de taxe și impozite majorate cu 16% anul trecut.
NUMAI LA PLOIEŞTI SE POATE: PENTRU UN SEMAFOR STRICI O STRADĂ!
La câteva zile de la publicarea articolului, muncitorii au reparat strada. La fel au procedat și aici:
ŞANŢUL DIN FAŢA MALL-ULUI AFI PALACE A FOST ASFALTAT
Așadar, dragi cititori, trimiteți fotografii cu gropile din Ploiești pe adresa [email protected] pentru că sunt mari șanse de a fi astupate.
P.S. Grăbiți-vă că pe 25 mai au loc alegerile europarlamentare și până la prezidențiale șansele de reușită scad considerabil 🙂
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































