Culmea prostiei / Ca să îţi pui panou solar pe casă trebuie să îţi faci asociaţie de proprietari

De teamă să nu bifeze încă o minciună electorală, Guvernul Boc se mai face o dată de râs. Astfel, potrivit Ghidului solicitantului Programului Casa Verde, beneficiarii subvenţiilor pentru montarea panourilor solare pentru înlocuirea sau completarea sistemelor clasice de încălzire pot fi doar insituţiile publice şi asociaţiile de proprietari, care au personalitate juridică. Practic, dacă vrei să îţi pui pe casă un panou solar, ca să reduci factura de apă caldă, trebuie să înfiinţezi o asociaţie de proprietari (?!). Încă o barieră birocratică pentru ca oamenii să nu aibă acces la cele 310 milioane de lei, cât reprezintă suma alocată de Administraţia Fondului de Mediu pentru acest program. Ghidul solicitanului aici

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău