Vlad Oprea, primarul oraşului Sinaia şi unul dintre membrii importanţi ai PNL Prahova, a declarat astăzi că în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale îl va susţine pe Traian Băsescu. „Dacă în turul doi ajung un candidat de stânga şi actualul preşedinte, eu îl susţin pe Băsescu”, a declarat Oprea într-o conferinţă de presă, uimindu-şi colegii de partid care erau de faţă. Ieri, PNL Prahova a pierdut un deputat, în persoana lui Cristian Burlacu, care a trecut la PDL, dar şi un consilier judeţean, Simona David, care a devenit preşedintele Partidului Conservator Prahova.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























