Schimbarea de către PDL a viceprimarului PSD al Ploieştiului, Carmen Dumitru, i-a enervat pe pesedişti, care se răzbună cu aceeaşi metodă. Mircea Cosma, preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, a anunţat astăzi că, în următoarea şedinţă, va propune demiterea din funcţie a lui Auraş Dragomir, vicepreşedintele PDL al CJ. „Cazul de la Ploieşti va fi discutat la Bucureşti, dar, indiferent de rezultat, voi propune schimbarea din funcţie a vicepreşedintelui PDL”, a declarat Cosma. Tot astăzi, consilierul judeţean PDL, Radu Ionescu, a afirmat că organizaţia Prahova doreşte ruperea protocolului de guvernare PSD, acest punct de vedere fiind transmis conducerii centrale a partidului.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























