Ce spune Albin, adus de Contra, despre plecarea de la Petrolul

După plecarea lui Cosmin Contra de la Petrolul au apărut discuţii despre o despărţire a lui Juan Albin de gruparea prahoveană.

- Publicitate -

Mijlocaşul a fost adus de fostul antrenor al ploieştenilor, Contra fiind coleg cu jucătorul uruguayan la Getafe. Albin are contract cu "lupii" pînă la vară, dar îşi doreşte să rămînă în România şi după terminarea campionatului. "E adevărat că am venit aici pentru că era Contra, dar am găsit un grup minunat şi nişte suporteri incredibili. Dacă a plecat Cosmin, nu înseamnă că trebuie să plec şi eu. La început, dacă nu era el antrenor poate nu veneam, dar acum mă simt foarte bine şi foarte respectat aici datorită oamenilor pe care i-am găsit. Vreau să rămîn", a declarat Albin pentru gsp.ro. Uruguayanul a vorbit şi despre noul antrenor al Petrolul, Răzvan Lucescu. "E un tehnician bun, are ideile lui, dar e ceva normal pentru un profesionist şi o va scoate la capăt. Trebuie să mai înveţe spaniolă, nimic mai mult (rîde). Bine, nu poţi să ştii totul, el vorbeşte deja destule limbi străine", a spus mijlocaşul "lupilor". sursa: gsp.ro

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău