Acţiunea „Zilele Ploieştiului”, organizată de Primăria Ploieşti în plină campanie electorală pentru alegerile europarlamentare, va face obiectul unei comisii de anchetă în consiliul local. Aleşii vor să verifice cum au fost cheltuite fondurile alocate manifestării la care au participat, în calitate de invitaţi, Elena Băsescu şi mai mulţi parlamentari PD-L. Comisia îşi va desfăşura activitatea în perioada 1-15 septembrie şi va prezenta concluziile în şedinţa ordinară de la sfârşitul aceleiaşi luni, lucrările urmând să fie publice.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























