După aproape nouă luni de la incendiul care a distrus piaţa Malu Roşu din Ploieşti, conducerea Hale şi Pieţe a inaugurat, astăzi, investiţia marca "Dorel".
În absenţa primarului Ploieştiului, managerul Hale şi Pieţe SA, Emanuel Ilie, a ţinut morţiş ca acţiunea să meargă strună. Astfel, un inspector al societăţii le-a cerut comercianţilor să poarte ecusoane. În schimb, tarabagiii se tem că în urma investiţiei le vor fi mărite chiriile. "Suntem mulţumiţi, ce să mai zicem, bine că au deschis-o. Acum să vedem cum sunt taxele, încă nu ne-a zis nimeni dar am auzit că ar fi 450 Ron pe tarabă, ceea ce e foarte mult", ne-a declarat unul dintre comercianţi. Un altul care îşi muta marfa în piaţa nouă era nemulţumit de întârzierea cu care au fost efectuate lucrările. "Puteau să o facă şi mai bine. Eu personal nu sunt mulţumit de ce au făcut ei acolo, mai ales că ne-au amânat atâta timp, dar cine vede şi nu ştie zice că aşa trebuie să fie".
Observatorulph.ro a iniţiat campania REFACEŢI PIAŢA MALU ROŞU DIN PLOIEŞTI! prin care a cerut autorităţilor să urgenteze finalizarea lucrărilor.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























