Lucrări de proastă calitate / Intersecţia de la Nord este plină de gropi

La nici un an de zile de la reabilitarea intersecţiei dintre Şoseaua Nordului, Şoseaua Vestului şi Bulevardul Republicii, iată că în zona respectivă deja au început să apară probleme.

 

Intersecţia de la Nord s-a transformat într-un adevărat drum de ţară. Gropile au început din nou să apară pe lângă linia de tramvai proaspăt reabilitată. Ploieştenii din zonă şi şoferii care trec zilnic prin intersecţia respectivă sunt extrem de nemulţumiţi de calitatea lucrărilor. „Au fost făcute în bătaie de joc. De vreo lună de zile au început să apară gropile. Lucrarea nu are nici măcar un an de zile, iar problemele sunt deja evidente. Cine ştie câţi bani va trebui să mai scoatem din buzunar pentru repararea gropilor de aici. E dezastru, dom’le”, ne-a mărzurisit Elisabeta Marcu, o pensionară care locuieşte într-unul din blocurile turn de la intersecţia Nord. „Ne rupem maşinile în gropile astea. Nu-mi vine să cred că, la câţi bani s-au băgat în intersecţia asta, deja a ajuns vai de ea”, este de părere Mihai Cozma, un şofer ploieştean.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău