În contextul în care preţul unei călătorii a fost majorat la 2 lei, cetăţenii oraşului sunt din ce în ce mai nemulţumiţi. În momentul în care plăteşti mai mult pentru un serviciu, te aştepţi să primeşti şi beneficii pe măsura banilor pe care îi dai, însă la Ploieşti, această regulă nu este valabilă.
Autobuze vechi şi zgomotoase, sisteme de încălzire defecte şi aglomeraţie. De această imagine au parte zilnic locuitorii Ploieştiului, care încă îşi mai permit luxul de a folosi transportul public. „Este greu de crezut că în oraşul nostru, după ce au scumpit biletele, noi să fim nevoiţi să circulăm în condiţiile astea. Merg zilnic cu traseul ăsta şi autobuzele sunt jalnice (traseul 2 Gara de Vest-Gara de Sud). Nu merge căldura, fiecare groapa o simţi de parcă autobuzul stă să se răstoarnă iar unele geamuri îţi dau impresia că sunt gata să se spargă”, ne-a declarat Soare Constantin.
Vezi mai jos o galerie foto-video:
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































