Între 30 şi 60 de lei de persoană / Doar o parte din sinidcaliştii FSLÎ vor primi prime de Paşte

Criza fianciară îi lasă fără prime de Paşte pe mulţi dintre sindicaliştii din învăţământul prahovean. Singurii care îşi vor lua primele cuprinse între 30 şi 60 de lei vor fi cei care nu le-au laut de Crăciun.

„Am dat de Crăciun 25 % din cotizaţia anuală de membru, deşi legea nu prevede acest lucru. Am făcut economii mari pentru asta. De Paşte nu avem ce să le dăm fiindcă suntem săraci. Singurii care vor beneficia de prime sunt cei care nu şi-au luat prima de 25 % de Crăciun. Suma e extrem de mică, între 30 şi 60 de lei, în funcţie de salariu, dar nu avem ce face”, ne-a declarat Gheroghe Giurumescu, liderul FSLÎ Prahova. Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ numără aproximativ 9.700 de membri la nivel de judeţ. 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău