“Așa e dimineața la H&M. Nu e nimeni aici.”

hm

Astăzi dimineață un cititor al site-ului nostru a fost la magazinul H&M din Afi Palace Ploiești în încercarea de a cumpăra niște articole vestimentare pentru copii. Așadar a mers la etajul 1 al mallului la secțiunea copii și bărbați a H&M (secțiunea femei se află la parter). După ce a găsit produsul dorit a vrut să achite și a constatat că nu era nici un reprezentant al firmei în magazin. Singurul care se afla în magazinul de la etaj era un agent de securitate de la firma BGS care l-a lămurit de ce nu e nici un vânzător prin zonă, deși, cititorul nostru spune că mai erau și alți clienți în magazin: “Așa e dimineața la H&M. Nu e nimeni aici. Toată lumea e jos (nr. – la magazinul de la parter). Dacă vreți să întrebați ceva, vă rog să mergeți acolo.”

Cazul fericit al cititorului nostru, credea el, e că se hotarâse deja la ceea ce voia să cumpere și aștepta doar să achite, mai ales că văzuse un semn care indica o casă de marcat și la etaj. Însă agentul de pază i-a servit aceeași replică: “Dacă doriți să achitați trebuie să mergeți la parter”.

Intrând pe site-ul H&M să vedem dacă și-au schimbat poate, politica de vânzări, am văzut un afiș maaare cu “Gifts at H&M – Happy Holidays” (nr.: Cadouri la H&M – Sărbători Fericite) și am înțeles: politica era să fugă cât mai departe de clienți poate scapă și de partea cu darurile din partea magazinului.

- Publicitate -

Cititorul care ne-a semnalat această situație ne-a spus: “Dacă diminețile nu sunt vânzători în H&M, le propun să deschidă de la ora 14.00, ca să știm și noi clienții ce avem de făcut.”

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău