Începând de astăzi, la cererea cititorilor, Observatorulph.ro începe campania „Adoptă o groapă!”. Prin acest demers ne propunem să inventariem cât mai multe gropi din Ploiești, să le botezăm şi să avem „grijă de ele” prin verificarea lor periodică.
Sub sloganul ”Fii uman! Adoptă o groapă!”, lansăm tuturor ploieștenilor nemulțumiți de starea drumurilor din oraș invitația de a adopta o groapă și a trimite filmarea sau fotografiile, însoțite de motivele alegerii făcute, pe [email protected] sau pe facebook.com/ObservatorulPrahovean. Gestul tău va fi făcut public în secțiunea specială a site-ului.
Am adoptat-o pe Steluța!
Prima groapă din campania noastră se află pe strada Torcători şi este de o frumuseţe ieşită din comun. Steluţa, cum a fost botezată, nu guvernează strada singură. Companie îi ţine un capac de canal, care prevestește șoferilor existenţa sa din timp. Prin numele pe care l-a primit astăzi, Steluţa a câştigat simpatia şi toată atenţia noastră. Astfel, ne luăm angajamentul să o verific periodicăm, să o monitorizăm şi să-i repetăm povestea până când Steluța va fi asfaltată, sperăm noi, spre bucuria şoferilor.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































