Doi hoţi, minori, au fost prinşi de un jandarm al Grupării Mobile Matei Basarab, aflat în timpul liber. Cei doi, au furat un telefon mobil din rucascul unei eleve, în faţa Poştei Centrale. Jandarmul i-a văzut pe cei doi, şi-a anunţat colegii prin telefon, apoi i-a somat pe minori, moment în care infractorii s-au speriat şi au luat-o la fugă. Chiar dacă trecătorii nu au intervenit, după 200 de metri au fost prinşi. Conduşi la sediul unităţii de jandarmi cei doi au povestit cu lux de amănunte cum au comis furtul. Unul a ridicat uşor rucsacul victimei pentru a nu simţi când celălalt a desfăcut buzunarul din spate pentru a sustrage telefonul mobil.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























