Camion plin cu butelii, implicat într-un accident

Un camion încărcat cu butelii cu GPL s-a ciocnit cu un autoturism, luni, pe DN 72, în localitatea dâmboviţeană Dărmăneşti. Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, care au izolat zona după ce camionul a rămas înclinat lângă un şanţ, spun că nu există pericol de explozie.

- Publicitate -

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dâmboviţa, Eduard Ţelea, la faţa locului a ajuns un echipaj de pompieri militari de la detaşamentul Moreni, care asigură zona.

"Autovehiculul încărcat cu butelii cu GPL nu prezintă niciun pericol de explozie. Maşina este puţin înclinată lângă şanţul şoselei şi urmează să fie tractată şi readusă pe şosea", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Dâmboviţa.

Din primele cercetări ale poliţiştilor rutieri rezultă că accidentul s-a produs după ce o femeie aflată la volanul unui autoturism a făcut un viraj la stânga pentru a intra în curtea unei locuinţe, moment în care autoutilitara cu butelii, care intrase în depăşirea maşinii, a intrat în coliziune cu aceasta.

- Publicitate -

Femeia aflată la volanul autoturismului a suferit răni la o mână şi a fost transportată cu o ambulanţă la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Târgovişte, fiind în stare stabilă, în afara oricărui pericol.

În prezent, traficul rutier pe DN 72 Târgovişte-Ploieşti, în localitatea Dărmăneşti, se desfăşoară pe un singur sens, sub supravegherea poliţiştilor rutieri.

sursa: realitatea.net

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău