Află motivul pentru care Nokia s-a îndreptat către Windows

In cazul in care v-ati intrebat vreodata de ce Nokia a imbratisat cu doua maini platforma Windows Phone, astazi am aflat raspunsul.

- Publicitate -

In urma cu aproape trei ani, Stephen Elop a luat o decizie pe care aproape nimeni nu a inteles-o. CEO-ul Nokia a iesit in fata unei multimi de reporteri impreuna cu Steve Ballmer si a anuntat un parteneriat cu Microsoft care, printre altele, s-a reflectat in seria de terminale Lumia. Intr-o perioada in care Android-ul parea alegerea evidenta si Windows Phone era doar un experiment in care nu credea nimeni, unul dintre cei mai mari producatori de telefoane ai lumii dadea semne ca nu s-a orientat in directia care trebuie,

sursa: realitatea.net

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău