Bărbat din Dolj, înjunghiat mortal în piept în timp ce încerca să taie un miel

politia nu treceti
Bărbatul de 45 de ani a fost transportat la o unitate medicală unde, din păcate, a decedat ulterior”, precizează IPJ Dolj

Un bărbat în vârstă de 45 de ani a murit sâmbătă după ce a fost înjunghiat în mod accidental în piept, de un alt bărbat în vârstă de 49 de ani, în timp ce sacrifica un miel la o stână din comuna Bratovoeşti, potrivit polițiștilor din Dolj, potrivit digi24.ro.

- Publicitate -

„La data de 15 aprilie a.c., poliţişti ai Secţiei nr.4 Poliţie Rurală Coşoveni au fost sesizaţi cu privire la faptul că, la o stână de animale, din comuna Bratovoeşti, un bărbat ar fi suferit vătămări în timpul sacrificării unui miel.

La faţa locului s-au deplasat de urgenţă poliţiştii care au constatat faptul că un bărbat de 49 de ani, din localitatea Georocu Mare, în timp ce sacrifica un miel, l-ar fi lovit accidental cu cuţitul, în zona pieptului, pe un alt bărbat, de 45 de ani, din aceeaşi localitate.

Bărbatul de 45 de ani a fost transportat la o unitate medicală unde, din păcate, a decedat ulterior”, precizează IPJ Dolj, citat de Agerpres.

- Publicitate -

Potrivit polițiștilor, la faţa locului au fost identificate mai multe persoane, printre care şi membri de familie ai bărbatului decedat, aceştia confirmându-le poliţiştilor „lipsa intenţiei în privinţa producerii leziunilor”.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii evenimentului, mai menţionează informarea transmisă de IPJ Dolj.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ștefan Vlăsceanu
Ștefan Vlăsceanu a fost interesat de presa scrisă încă din perioada liceului, când a intrat pentru prima dată pe ușa redacției ziarului Monitorul de Prahova. Este cel mai tânăr jurnalist din echipa Observatorul Prahovean, în prezent fiind redactor șef. Publică și documentează lunar zeci de articole și subiecte din domenii precum eveniment, social și investigații. În paralel administrează ziarul Observatorul de Brașov. Este absolventul facultății de Sociologie și Comunicare din Brașov, promoția 2013 și câștigător al Galei Tineretului Prahovean 2023 – cel mai activ tânăr jurnalist prahovean.