Bătaie la Provița de Jos. Victima a ajuns în spital, agresorul în spatele gratiilor

retinut catuse
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe.

Un bărbat în vârstă de 31 de ani din Provița de Jos a ajuns la spital, iar un altul, de aceeași vârstă, a fost reținut pentru 24 de ore în urma unui scandal care a avut loc în această săptămână.

- Publicitate -

Polițiștii din cadrul Secției Rurale de Poliție Valea Doftanei au fost sesizați miercuri seară de către un bărbat din comuna Provița de Jos, despre faptul că în urmă cu puțin timp, ar fi fost lovit de către o persoană cunoscută.

În baza sesizării, polițiștii s-au deplasat la fața locului, din primele verificări stabilindu-se faptul că, în timp ce se aflau pe o stradă din comună, între apelantul în vârstă de 31 de ani, și un alt bărbat, tot de 31 de ani, ar fi izbucnit un conflict spontan.

Ulterior, conflictul a degenerat, apelanatul fiind agresat de celalat bărbat care l-ar fi lovit cu pumnii în zona capului, provocându-i mai multe leziuni.

- Publicitate -

În urma loviturilor, persoana vătămată a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate, fără a rămâne internat.

Astfel, în baza probatoriului administrat, față de bărbatul în cauză a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând ca azi să fie prezentat unității de parchet competente cu propunere de luare a unei alte măsuri preventive.

În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ștefan Vlăsceanu
Ștefan Vlăsceanu a fost interesat de presa scrisă încă din perioada liceului, când a intrat pentru prima dată pe ușa redacției ziarului Monitorul de Prahova. Este cel mai tânăr jurnalist din echipa Observatorul Prahovean, în prezent fiind redactor șef. Publică și documentează lunar zeci de articole și subiecte din domenii precum eveniment, social și investigații. În paralel administrează ziarul Observatorul de Brașov. Este absolventul facultății de Sociologie și Comunicare din Brașov, promoția 2013 și câștigător al Galei Tineretului Prahovean 2023 – cel mai activ tânăr jurnalist prahovean.