
Traficul rutier pe DN1 a început să se desfășoare cu dificultate începând de joi după amiază, pe sensul de mers spre Brașov.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că se circulă în condiții de aglomerație pe DN 1 Ploiești – Brașov, pe sensul de urcare către stațiunile montane, circulându-se în coloană pe raza localității Comarnic, precum și între stațiunile Azuga și Predeal.
Trafic intens este înregistrat și între Timișu de Sus și Predeal, pe sensul de mers Brașov – Ploiești.
„Recomandăm conducătorilor auto să nu se angajeze în depășirea coloanelor formate, să evite întoarcerile prin locuri nepermise, să manifeste atenție în efectuarea manevrelor din trafic și să respecte toate regulile de circulație!” au transmis reprezentanții Centrului InfoTrafic al IGPR.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























