Două femei s-au luat la bătaie, joi dimineață, în stația Coreco din Ploiești. Femeile s-au tras de păr și s-au lovit, împărțindu-și jigniri, totul sub privirile mai multor călători care au încercat să le despartă. Un cititor ne-a trimis imagini de la fața locului.
UPDATE: Cele două femei, în vârstă de 24 de ani, respectiv de 53 de ani, care s-au agresat reciproc în stația Coreco de la Halele Centrale, nu ar fi la primul conflict.
Potrivit IPJ Prahova, cele două femei au fost sancționate cu 200 de lei fiecare, pentru tulburarea liniștii și ordinii publice, iar în cauză a fost deschis un dosar penal.
Știre inițială
Incidentul a avut loc, joi dimineață, în stația Coreco de la Halele Centrale din Ploiești. Două femei au început să se tragă de păr și să se jignească, totul sub privirile călătorilor.
Pentru aplanarea conflictului a intervenit și un echipaj al Poliției Locale, care se afla în zonă, dar și polițiștii de la Secția nr. 1 de Poliție Ploiești.
„Un echipaj al Poliției Locale care se afla în zonă a intervenit pentru aplanarea conflictului. O persoană a sunat la Poliție, iar un echipaj a ajuns la fața locului, cele două persoane fiind conduse la Secția nr. 1 Poliție Ploiești”, a precizat Cătălin Albu, directorul Poliției Locale Ploiești.
Momentan nu se cunoaște motivul conflictului între cele două femei. Un cititor ne-a trimis imagini de la fața locului.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































