Intervenție a pompierilor la Breaza pentru salvarea unor persoane intoxicate cu monoxid de carbon

masina de pompieri
Fotografie cu caracter ilustrativ

Pompierii prahoveni intervin, în această seară, pentru asigurarea zonei și salvarea unor persoane posibil intoxicate cu monoxid de carbon în Breaza, pe Strada Primăverii.

- Publicitate -

Potrivit Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Prahova, la locul evenimentului se deplasează o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Câmpina și două ambulanțe SMURD, una de la Grupa Intervenție Băicoi și una de la Ploiești.

La locul evenimentului au fost identificate șase persoane, trei dintre acestea s-au autoevacuat și celelalte trei au fost salvate de pompieri.

Patru dintre acestea sunt conștiente și două semiconștiente. În prezent (ora 21.30), sunt asistate de echipajele medicale.

- Publicitate -

Din informațiile ISU, evenimentul s-a produs în interiorul unei locuințe, din cauza gazelor emanate de un generator.

Patru persoane urmează să fie transportate la spital de echipajele SMURD și SAJ.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112