Un alt accident rutier a avut loc, sâmbătă dimineață, în Prahova. Evenimentul rutier, potrivit IJP Prahova, s-a petrecut la ieșire din Ploiești spre DN72, rezultând două victime.
Din primele date, un bărbat în vârstă de 58 de ani în timp ce se afla la volanul unui autoturism pe Centura de Vest a municipiului Ploiești a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 58 ani.
Citește și: Accident rutier în Valea Călugărească. Două victime, transportate la spital
Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Conducătoarea auto, dar si o pasageră din celălalt autoturism, au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. La această oră (11.10), traficul rutier este dirijat de către polițiștii rutieri.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































