
Supărat că i-a fost ocupat locul de parcare, un bărbat din Sinaia a decis să-și facă singur dreptate. A tăiat toate cauciucurile autoturismului care îl incomoda, incidentul fiind filmat chiar de către proprietarul mașinii distruse. Polițiștii i-au întocmit sinăianului dosar penal pentru distrugere și amenințare.
Păgubitul a sunat imediat la Poliție. Acesta lucru nu l-a determinat, însă, pe bărbatul nervos să înceteze. Din contră, acesta și-a sfătuit vecinul a cărui mașină era distrusă să își vândă apartamentul și să plece, întrucât nu va mai fi lăsat să intre în complexul de blocuri.
Potrivit IPJ Prahova, individul de 61 de ani s-a ales cu dosar penal pentru distrugere și amenințare.
„Polițiștii din Sinaia s-au deplasat la fața locului, unde au fost identificați și depistați cei doi bărbați cu vârstele de 39, respectiv 61 de ani. Din primele verificări a reieșit că între aceștia ar fi avut loc un conflict verbal privind dreptul de proprietate al unui loc de parcare, ulterior, bărbatul în vârstă de 61 de ani distrugând anvelopele, prin înțepare, cu un obiect tăietor-înțepător. Totodată, apelantul ar fi fost amenințat cu acte de violență de celălalt bărbat”, au precizat reprezentanții IPJ Prahova.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























