Ca în fiecare an în această perioadă, spectacolul magnoliilor își face debutul la Ploiești. Anul acesta a început din nou simfonia florilor delicate și, în perioada ce va urma, ne vom bucura cu toții de spectacolul de pe străzi.
Oricât de gri ar fi orașul, oricât de poluat și de murdar, o dată pe an ploieștenii se bucură cu adevărat de el: atunci când înfloresc magnoliile!
Și atunci, este imposibil să nu te îndrăgostești de centrul orașului, de zona lui veche, de străzile cu case din curțile cărora magnoliile își revarsă ramurile înflorite pe trotuare.
O dată pe an, atunci când înfloresc magnoliile, problemele orașului se estompează și, fiecare din noi, se oprește măcar pentru o secundă să admire florile delicate.
Ieri am făcut-o și noi! 😊
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































