Clienții Electrica Facturare au fost anunțați că, în februarie, facturile vor ajunge cu întârziere. Compania a precizat că se lucrează la optimizarea sistemului informatic de facturare.
Electrica Furnizare a anunțat că lucrează la optimizarea sistemului informatic de facturare. Aceasta este cea de a doua companie de energie care a anunțat că facturile vor întârzia în luna februarie.
„Lucrăm la optimizarea sistemului informatic de facturare în vederea implementării celor mai recente modificări legislative, motiv pentru care emiterea facturilor poate înregistra întârzieri, atât pentru facturile în format fizic, cât și pentru cele electronice. Pentru detalii cu privire la măsurile de sprijin ce urmează a fi evidențiate în cadrul facturilor, precum și la modul de aplicare al acestora, te rugăm să consulți pagina dedicată din site-ul nostru”, a anunțat Electrica Furnizare.
Citește și: Se modifică facturile la energie electrică pentru clienții casnici. Principalele schimbări și modelul aflat în dezbatere publică
ANRE a elaborat proiectul privind modelul facturii de energie electrică pentru clienții casnici.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































