Problemele ploieștenilor din cartierul Mitică Apostol sunt departe de a fi rezolvate, iar vremea rece și ninsoarea din această iarnă le-a accentuat.
Este și cazul singurei stații TCE din cartier care a ajuns să arate jalnic. Cu acoperișul rupt și amplasată într-o zonă neasfaltată, plină de gropi, stația de autobuz din acest cartier, uitat de administrația locală, a ajuns să reprezinte cea mai nouă pată din obrazul Primăriei Ploiești.
„Nici nu ne putem urca în autobuz de gropi și noroi. Așa arată singura stație de autobuz din Cartier Ploiesti Vest”, susține un cititor care ne-a trimis imaginile de mai jos.
Observatorul Prahovean a solicitat un punct de vedere cu privire la această situație Primăriei Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































Haoleo! Cel mai grav e ca nu pot plati bilet din cauza gropilor.