Dragi tovarăşi, de vreo câteva săptămâni sunt depresiv.
Mai precis din momentul în care m-a lovit în moalele capului cumplitul “amănunt” că prin mai-iunie am atins douăzeci de ani de lucru în aproape exclusiv în presa scrisă din Ploieşti/Prahova. Cei care mă cunosc, ştiu că am un soi de repulsie aproape organică faţă de “momentele jubiliare”, motiv pentru care de vreo câteva săptămâni mă învârt prin redacţie ca oaia capie.
Aşadar, mi se pare corect să vă avetizez că aceste rânduri reprezintă în primul rând o parte a terapiei pe care mi-am autoimpus-o ca să ies din zona gândurilor gri şi abia mai apoi (sau deloc) ele sunt un produs jurnalistic. Deci, pentru cei curioşi, iată o scurtă istorie a ultimilor 20 de ani trăiţi de mine în redacţiile din Ploieşti.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































