Unul dintre cele mai așteptate proiecte din Florești, grădinița, începe să prindă contur. Lucrările se desfășoară conform graficului stabilit, spre bucuria locuitorilor comunei, dar și a primarului Simona David.
La sfârșitul săptămânii trecute, primarul comunei Florești, Simona David a fost din nou pe șantier pentru a veirifica stadiul construcției grădiniței.
“Sunt atât de bucuroasă să vă spun că lucrările la Grădinița Florești au avansat! Echipa de muncitori și șeful de șantier m-au asigurat că termenul de execuție va fi respectat și totul decurge conform graficului stabilit”, a scris primarul într-o postare pe Facebook.
Grădinița din satul Florești va avea capacitatea de 52 de locuri împărțite în 4 grupe, dintre care 3 cu program prelungit și una cu program normal (există doar cameră de joacă/masă, nu se doarme).
Printre cele mai importante lucrări realizate pentru Grădinița Florești vreau să enumăr finalizarea structurii etajului doi, tencuieli interioare și exterioare și instalațiile termice, sanitare și electrice finalizate în proporție de 50%.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112




















































