Prime uriașe pentru angajații unei companii românești de stat. Valoarea totală se ridică la 1,5 milioane de lei

Prime de zeci de mii de lei pentru angajații Transelectrica la finalul anului trecut. Operatorul sistemului energetic național și-a premiat de sărbători toți cei 456 de angajați cu suma cumulată de 1,5 milioane de lei.

- Publicitate -

Modul de acordare este, totuși, unul cel puțin ciudat. Un șofer a primit o primă de 10 mii de lei, la fel cât a primit și directorul Dispeceratului Energetic Național.

O angajată la bufet a primit mai mult decât un inginer, iar un consilier a luat o primă de 20 de ori mai mare decât un dispecer.

Citește și: Cât este impozitul pe terenuri, în 2023, la Ploiești. Modul de calcul

Cea mai mare primă s-a ridicat la 20 de mii de lei și a fost acordată unui consilier de specialitate.

- Publicitate -

Cea mai mică primă a fost cea a șefului de tură pe stații care a primit doar 200 de lei.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112