Locuiești în zona Nord din Ploiești și vrei să le transmiți autorităților cu ce probleme se confruntă cartierul? Participă la Cafeneaua Comunitară, o dezbaterea civică pe teme de mediu și nu numai.
Fundația Comunitară Prahova organizează, joi, 24 noiembrie, de la ora 17:00, la Școala Gimnazială ”Henri-Mathias Berthelot” din Ploiești, o dezbatere civică pe tema poluării din cartierul Nord.
Participarea este gratuită și nu necesită înscrierea pe o listă de invitați.
Dezbaterea are loc în cadrul proiectului ”Orașul verde viu – crearea de ecosisteme comunitare pentru protecția mediului”, finanțat de Consiliul Județean Prahova, cu sprijinul Inspectoratului Școlar Prahova.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































