Rapperul Nosfe din trupa Șatra Benz a murit duminică, la vârsta de 37 de ani, potrivit unui anunț făcut pe pagina de Facebook a trupei.
Nosfe, Darius Crețan pe numele din buletin, a căzut în casă după ce i s-a făcut rău, iar echipajele de urgență sosite după un apel la 112 i-au constatat decesul. În cauză, poliția Ilfov a deschis dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, în acest caz.
Din primele informații, se pare că rapperul ar fi murit în urma unui infarct miocardic. Medicii spun că afecțiunea este din ce în ce mai întâlnită în rândul tinerilor, iar numărul persoanelor afectate este îngrijorător de mare.
Cu câteva ore înainte să moară, Nosfe ar fi susținut alături de Șatra Benz un concert la Romaero, la Trap Attack, potrivit calendarului evenimentului. Colegii de trupă au precizat printr-un story pe Instagram că Nosfe ar fi murit în urma unui infarct, din dorința de a combate diversele speculații apărute în urma decesului: „Nu s-a sinucis, nu a murit în somn. A suferit un infarct la scurt timp după concertul de azi-noapte… Respectați-ne liniștea în aceste momente delicate”.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































