Primarul Volosevici a făcut un nou anunț privind apa caldă și căldura. Reacția ploieștenilor

Primarul Ploieștiului, Andrei Volosevici

Primarul Ploieștiului, Andrei Volosevici, a făcut un nou anunț privind data reluării furnizării apei calde și căldurii în cele peste 50.000 de apartamente racordate la sistemul public de termoficare.

- Publicitate -

”M-am asigurat ca avem necesarul de gaz până la sfârșitul lunii, iar pe 15, cel mai târziu 16 octombrie, ploieștenii vor avea apă caldă și căldura.

Totodată, ieri s-a finalizat procesul de predare-primire între Consiliul Judeţean Prahova şi Municipiul Ploieşti a rețelei primare de termoficare şi a SACET Brazi.

Citește și Criza apei calde. Aleșii locali au aprobat delegarea serviciului de termoficare către Termo Ploiești

Mulțumesc pentru răbdare, imi cer scuze pentru disconfortul creat în această perioadă!” a fost mesajul postat de Volosevici pe pagina sa de Facebook.

- Publicitate -

Reacția ploieștenilor nu a întârziat să apară, sub forma comentariilor la postarea edilului. Dacă unii l-au felicitat, alții i-au reproșat că se numără printre vinovații crizei apei calde, care a început la 1 august.

Marcel Popa

Dle Primar expresia ..am promis nu are nici cea mai mică legătură cu persoana Dumneavoastră!..Vă lăudati singur!?Noaptea minții!!

- Publicitate -

Draghici Alin

Domnilor , Andrei Volosevici a spus maxim 15 Octombrie, de ce apare data de 16 ???

Cristina Constantin

- Publicitate -

Adică avem gaze până la sfârșitul lunii octombrie. Apoi iar se,, zbate,, Volo?

Irina Udroiu

Sa înțeleg ca aceste lucruri nu se puteau face de la început? Dnule primar Andrei Volosevici de ce v.ati bătut joc atâta timp de un oraș întreg? Sunt curioasa că-ți va mai cred și câți din populația Ploieștiului mai este racordata la sistemul dvs de încălzire.

- Publicitate -

Nicolae Vasilescu

Probabil așteptați multe aplauze și multe voturi la viitoarele alegeri

Burdusel Ina

- Publicitate -

Inadmisibil, în condițiile în care și primarul și șeful CJ sunt liberali! Cine credeți că o să mai voteze PNL după această bătaie de joc la adresa ploieștenilor?

Anca Ann

Stimate domn primar, Andrei Volosevici , la alegeri v-am așteptat candidatura „ca pe Mos Craciun”. Aveam ca exemplu primul d-voastră mandat și am rămas cu amintirea Primarului care chiar a făcut ceva pentru oraș. Și ca mine au fost mulți!

Doar ca acum, din păcate, „cei multi”nu prea au motive sa va mulțumească pentru…normalitate. Acum, „cei multi” își amintesc niște promisiuni din campania electorala și mai ales, modul în care ni l-ati prezentat pe dl Dumitrescu ca fiind „a 8a minune a lumii”…

Am apreciat implicarea d-voastră din primele zile ale „crizei apei calde”, dar odată cu trecerea săptămânilor…lunilor…rămâneam doar cu impresia ca totul este o mascarada, o „reglare de conturi”, o continua aruncare a „pisicii” dintr-o curte intr-alta.

Mi-as fi dorit sa raman, și după acest mandat, cu aceeași impresie buna, sa admir realizările și sa va declar ” Primarul, care chiar a făcut ceva”. Și ca mine, sunt mulți…

Nu neg realizările actuale, dar sunt mărunte și prea puțin vizibile. Avem în continuare gropi…multe, avem în continuare gunoaie prin oraș, iar lucrurile acestea sunt vizibile.

Din păcate, cu siguranță veți cunoaște regretele „celor multi” la următoarele alegeri.

Sau poate ne veți surprinde placut și veți încerca să recuperați lucrurile nefăcute în timpul rămas din acest mandat. Succes, am zice…

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ciprian Pap
Ciprian Pap este jurnalist local din 2007. A lucrat ca redactor/reporter/realizator în presa tipărită dar și în TV, în redacții precum Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Alpha TV Ploiești, Monitorul de Prahova și Telegrama de Prahova (colaborator). Din 2008 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la construcția ediției online. A renunțat treptat la scris pentru a se dedica dezvoltării tehnice a ziarului online și a proiectelor conexe iar acum este coordonatorul echipei tehnice. Este pasionat de tehnologie, publicitate și new media și îl vedeți semnând, din când în când, articole de profil.