
Mai mulți tineri și-au împărțit pumni și picioare joi seara în autogara din Vălenii de Munte în urma unui meci de fotbal pierdut.
Surse apropiate anchetei au declarat pentru Observatorul Prahovean că scandalul a pornit de la faptul că unul dintre adolescenții implicați și-a lăsat iubita să joace fotbal într-un meci avut alături de prietenii săi cu o altă echipă, fapt ce a dus la pierderea partidei.
Nemulțumiți, ceilalți jucători au început să-i reproșeze acest lucru, iar până la o bătaie în toată regula nu a mai durat mult.
Polițiștii s-au sesizat din oficiu și fac cercetări pentru tulburarea liniștii și ordinii publice.
IPJ Prahova a precizat pentru pentru Observatorul Prahovean că la data de 6 octombrie a.c., în jurul orei 20.15, polițiștii din cadrul Poliției orașului Vălenii de Munte au fost sesizați prin apel 112 de către o persoană, cu privire la faptul că în autogara din oraș se desfășoară un conflict între mai mulți tineri.
Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat 6 tineri cu vârstele cuprinse între 16 și 20 de ani care își adresau cuvinte jignitoare, nefiind constatate alte fapte de natură contravențională sau penală.
Ulterior, aceștia au fost conduși la sediul unității de poliție pentru clarificarea situației de fapt.
În cauză, față de cele 6 persoane s-a luat măsura sancționării contravenționale cu amenzi în valoare totală de 1.200 de lei conform Legii nr.61/1991, privind sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.
Persoanele implicate nu au dorit să depună plângere penală pentru comiterea vreunei infracțiuni.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























