Accident grav în Dâmbovița. Două persoane și-au pierdut viața după ce un TIR a lovit un microbuz

Nu au fost raportate probleme de trafic

Doi bărbați și-au pierdut viața, vineri seară, în județul Dâmbovița, după ce un TIR a lovit în plin un microbuz în care se aflau șapte persoane.

- Publicitate -

Șoferul mașinii de mare tonaj susține că ar fi încercat să evite nişte dâmburi de pe asfalt şi a pătruns pe sensul opus, unde a nimicit cele două vieţi.

Accidentul s-a produs între localitățile Slobozia Moară și Bâldana. TIR-ul circula dinspre Piteşti spre Bucureşti, iar la volan era un bărbat de 46 de ani. Din sensul opus venea microbuzul cu muncitori.

Martorii au sunat la 112, iar la locul accidentului au fost trimise echipaje de la descarcerare, SMURD, ambulanţă și pompieri. Din păcate, nu s-a mai putut face nimic pentru doi dintre pasagerii microbuzului, un tânăr de 24 de ani și un bărbat de 58.

- Publicitate -

Localnicii spun că acolo se petrec deseori accidente, din cauza drumului denivelat și crăpat.

În stare gravă, șoferul microbuzului a fost transportat cu un elicopter SMURD la o clinică din Capitală. Celălalt șofer, dar și pasagerii răniți au fost preluați de ambulanțe și transportați rând pe rând la camera de gardă.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112