Primăria Drăgănești a primit finanțare de peste 23 de milioane de lei, pentru două proiecte mult așteptate

Primăria Drăgănești a primit finanțare de la Ministerul Dezvoltării, prin programul național Anghel Saligny, pentru două proiecte importante pentru comună.

- Publicitate -

Este vorba despre extinderea sistemului de canalizare și modernizarea drumurilor locale, două proiecte importante, pentru care comuna Drăgănești a primit deja aprobarea ministerului.

Rețeaua de canalizare va fi extinsă în satele Bărăitaru, Cornu de jos și Belciug și va fi prevăzută cu racord dispus la fiecare gospodărie.

Lucrările vor începe anul viitor, în perioada primăvară-vară. Suma obținută pentru acest proiect este de 14.828.885 lei.

- Publicitate -

În ceea ce privește lucrările de modernizare a drumurilor, finanțarea este alocată pe mai multe sectore de drumuri locale, desfășurate în toate satele aparținătoare comunei Drăgănești. Suma alocată pentru acest proiect este de 8,4 milioane de lei.

Comuna Drăgănești a primit finanțare pentru cele două proiecte în valoare totală de peste 23 de milioane de lei, ocupând locul 9 în Prahova, peste orașe ca Ploiești, Câmpina sau Mizil.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Elena Moisescu
Elena Moisescu și-a început cariera în presă la un post de televiziune din Ploiești, apoi a lucrat la un post de radio, ziare tipărite și în presa online. ”Din 2018 fac parte din ADN-ul “Observatorul Prahovean” reprezentând pentru mine un mod de viaţă” spune Elena. Specializată și în vânzări, Elena semnează în Observatorul Prahovean în special ”poveștile” unor antreprenori locali și secretul succesului acestora în afaceri.

1 COMENTARIU

Comentariile sunt închise.