Poliția Locală Ploiești a obligat un ploieștean acuzat de vecini că a ocupat abuziv spațiul verde al blocului să intre în legalitate. Acesta a fost sancționat cu o amendă de 1500 de lei și obligat să aducă terenul la starea inițială, inclusiv să scoată pavelele montate ilegal. Cum arată acum zona – FOTO la finalul textului
Un locatar al unui bloc din cartierul ploieștean Nord a fost reclamat de vecini că a ocupat abuziv spațiul verde al imobilului.
Sesizarea cititorului:
”Aș vrea să știu dacă este legal ca un vecin care locuiește la parterul unui bloc din cartierul Nord să ocupe abuziv spațiul verde din fața apartamentului la care plătesc impozite și restul de 19 apartamente. Menționez că persoana în cauză nu a cerut aprobarea în scris a vecinilor, iar președintele de bloc nu s a implicat. În plus, își mai pun și în văzul lumii rufele la uscat”.
Citește și Campania ”Cum arată cartierul tău” are efect. Reacția SGU la sesizările cititorilor
Poliția Locală l-a amendat
Poliția Locală Ploiești a verificat sesizarea, care s-a confirmat. În urma controlului, locatarul respectiv a fost sancționat cu 1500 de lei și i s-a pus în vedere readucerea terenului la starea inițială. Acest lucru s-a și întâmplat, așa cum se poate vedea și în fotografiile de mai jos:
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































