”Dacă face asta de o viață și nu a fost prins până acum, ar trebui felicitat, nu sancționat”, glumesc cei care au aflat despre cazul bătrânului din Botoșani, prins în județul Suceava, conducând fără să fi avut vreodată permis pentru vreo categorie de autovehicule. Nu este însă de luat în glumă, având în vedere că bătrânul reprezenta un real pericol public.
Conducerea fără permis nu este singura infracțiune depistată de polițiștii care l-au oprit în trafic.
IPJ Bt: ”Un bărbat de 91 de ani, din comuna Ibănești, a fost surprins de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa, pe D.N. 29 A, în afara municipiului Dorohoi , cu un autoturism cu număr de înmatriculare fals, fără inspecție tehnică periodică și fără a deține asigurare obligatorie a vehiculului.”
Polițiștii i-au solicitat bărbatului să prezinte și dovada că are dreptul să conducă pe drumurile publice, însă au constatat rapid că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
Polițiștii Biroului Rutier Dorohoi continuă cercetările pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
sursa www.icars.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































