Președintele Klaus Iohannis a anunțat astăzi că nu va mai prelungi starea de alertă, care expiră marți, 8 martie.
- Publicitate -
Odată cu ridicarea stării de alertă, o serie de restricții ar putea fi eliminate. Este vorba, printre altele, de următoarele măsuri:
- obligativitatea purtării măștii de protecție
- limitarea numărului de spectatori la evenimente
- reluarea evenimentelor private
- șomajul tehnic din motive de pandemie
- cursurile școlare în sistem hibrid
- zile libere pentru părinții cu copii la școala online
- angajările fără concurs
Citește și Starea de alertă nu va mai fi prelungită după 8 martie. Anunțul președintelui Iohannis
- organizarea activităților de serviciu în regim de telemuncă
achizițiile publice directe - restricții de circulație
- restricții privind programul de funcționare al unităților economice, inclusiv restaurante, magazine, etc
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































